Johnston Canyon je soutěska s množstvím vodopádů, které by každý fotograf neměl minout. Nejen že se nachází kousek od Banffu, je i ideální dopolední procházkou pro každého nenáročného turistu. Když nepočítám to mini stoupání k Upper Falls, je to po rovince, po pěkné upravené cestě. No a pokud s sebou přibalíte do baťohu i foťák a stativ, nevrátíte se s prázdnou.

My jsme sem vyjeli pro jednu známou instagramovku – vodopád zarámovaný jeskyní.  Samozřejmě to je mimo vyznačenou cestu. Musí se přelézt zábradlí a to já v respektu k zachování rázu krajiny dělám velice nerada. Člověk si řekne, však dva lidi to tu nijak nezvoraj, ale.. Z vyhlídky nás při sestupu zaregistrovala parta asiatů a do deseti minut už byli v jeskyni s námi. Všichni do jednoho se museli vyfotit asi desetkrát u vodopádu, byli úplně promáchaní, ale neuvěřitelně šťastní. Měli z toho takovou radost, jako když dítě skáče do kaluže a zmaže se od hlavy až k patě.  Když jsem viděla tu jejich až dětskou radost, ani mě nemrzelo, že mi tak trochu kazí fotky. Bohužel to jejich řádění ve vodopádu zaregistrovali i další a my při návratu potkávali další sestupující skupinky. A takhle nějak vznikají ty pěšinky mimo hlavní značenou cestu.

 

Vše najdete kousek od parkoviště, takže i dětské nožičky to zvládnou. Do vzdálenosti jednoho kilometru je první vodopád Lower Falls. Dále se pak pozvolna stoupá k Upper falls a kdo by snad toho neměl dost, dá se pokračovat po místních trailech dál.

Se stativem jsem se tu během dvou hodinek naprosto vyřádila. Pokud někdo z vás má cestu do Banffu v zimních měsících, neměly by vás odradit ani nízké teploty. Z ledopádů vznikají impozantní ledopády a zas je co fotit 🙂

Vaše Ell