Pokud bych měla Florencii charakterizovat několika slovy/památkami, vybrala bych bez váhání Dóm Santa Maria del Fiore, most  Ponte Vecchio,  skútry a nekonečné fronty.  Dóm Santa Maria del Fiore je nepřehlédnutelný z jakéhokoliv vyhlídkového místa a ačkoliv nejsem zrovna velkým obdivovatelem památek, barevnost průčelí a rozměry celého dómu vám prostě vezmou dech. I přes probíhající rekonstrukce, kdy byla dobrá třetina chrámu zahalena do plachet a lešení, si pozornost foťáku žádala právě tato dominanta města a to ať už jsem se nacházeli kdekoliv. Byl to prostě magnet v hledáčku. Druhým nejfotografovanějším objektem se stal most přes řeku Arno. Netradiční pojetí mostu, které hraje barvami a ladně splývá s okolními budovami. Každý turista míří na druhý břeh právě přes tento most, takže ti, co nečekají ve frontě do nějakého muzea, se pomalu snaží prorvat davem přes tento most.

Florencie

Kde se nám rozhodně líbilo nejvíc a kam doporučuji zajít je vyhlídkové místo Piazzale Michelangelo, lepší pohled na město nenajdete. Odtud máte všechny památky jak na dlani a nebýt tohoto místa, byli bychom Florencií asi hodně zklamaní. My prostě milujeme pohledy shora. Dali jsem si tu na zchlazení jednu zmrzku, která se v tom hicu roztekla dřív, než jsme stihli dojít na lavičku (teploměr právě ukazoval 41°C) a pak už si to namířili zpátky do kempu. Bohužel víc si toho ode mě o Florencii nepřečtete.  Ty monstrózní fronty, které se vždy táhly až do postranních ulic a samozřejmě i to děsné vedro nás prostě odradili od prohlídky všech památek a muzeí.  Dóm Santa Maria del Fiore Florencie    Florencie

Ještě bych ale ráda upozornila na dvě poslední věci. Jednou z nich je ten typický ruch italských ulic. Udivovalo nás, jak nás předjížděli skútry zleva i zprava a najednou se z obyčejné dvouproudovky stala pětiproudovka.  Pozorovat všechno to dění okolo nás zabavilo na cestě autobusem do našeho kempu, který také musím doporučit. Naprosto úžasně situovaný kemp Panoramico Fiesole, který naleznete na kopečku vesničky Fiesole na okraji Florencie, stojí za těch 27 éček za noc  (cena za dvě osoby pro stan/auto). Nechali jsme se tedy zlákat pohodlím a zbytek dne strávili u bazénku v kempu a kochali se výhledem odtud. A jak nám bylo krásně.

Vaše Ell

Florencie Ponte Vecchio untitled_150702_1038