Člověk může procestovat půlku světa, vydává se do těch nejkrásnějších míst a přitom jeden takový ráj má přímo za barákem. U manžela doma je to vyloženě před brankou domu, u nás doma je nejdřív díra, pak pole a pak až ten ráj, Český ráj. A kdybyste věděli, jak nádherný je tam podzim!

Hrubá Skála

Je to až k nevíře, ale těch fotek odtud nemám tolik. Když cestujeme, plánujeme výšlapy na západ slunce, ranní vstávačky na východ slunce, hledáme nejlepší místa pro focení, abychom si odvezli nějaký ten parádní snímek s sebou. Ale pak dorazíme domů a foťák se uloží do skříně, kde nám pomalu ulehává k zimnímu spánku. Jaká škoda, že? Taky že nám svědomí nedá a jednou za čas ten foťák vyvenčíme, jenže pak se sejde měsíc s měsíce a už se zase někam stěhujeme. Mně se teď zastesklo trochu po tom našem kraji, tak jsem vám večer brouzdala fotkami a musím vám tu mojí hrstku, když jsem se jednou vydala u nás fotit, ukázat. (to slovo JEDNOU padne ještě několikrát :D)

Hrubá skála

Hruboskalsko je naším venčícím teritoriem. Tentokrát ne pro foťák, ale pro psa. Valdštejn, Janovu vyhlídku, Mariánskou vyhlídku nebo Hrubou Skálu máme od domu do 5 kilometrů a přitom těch fotek bych na jedné ruce spočítala. Určitě bych se sem měla jednou zase vrátit i s foťákem.

Český ráj

Nejen že se všechno kolem skal zbarvuje do podzimních barev, na podzim nám přituhuje a mlhy se často plíží kdejakým údolím. Musela jsem se hoodně přemáhat, ale dvakrát, ano slyšíte dobře, dvakrát jsem si přivstala a s bratrem se vydala fotit mlhy. Jednou to bylo k Libošovicím, odkud jsme fotili Trosky, podruhé k Janově vyhlídce v Hruboskalsku.

Trosky Český ráj Věžák      Český ráj

Jednou jsem si také vzala foťák na procházku kolem Kosti, Věžáku nebo Besedic.

Český ráj Český rájPlakánek

Doufám, že se jednou vydáte do Českého ráje i vy. Ať už s foťákem nebo bez 🙂

Vaše Ell