Ve městě mě to tak nějak vždycky táhne k vodě. Pro focení to skýtá mnoho námětů, ať už je to zrcadlení, krásné loďky nebo architektura přilehlých baráčků. To, co na tom mám ale nejradši, je ten klid.  Pobřeží řeky Wemsum, které ohraničuje část centra Norwiche, je určitě mojí nejoblíbenější částí města.  Pokud byste tedy čirou náhodou zamířili do těchto končin, naplánujte procházku mimo ruch profláknutých ulic kolem řeky.

Norwich

Doporučuji začít od místního nádraží a pokračovat směrem k veži Cow Tower a dále až k Fye bridge.  Odtud se pak můžete vrátit zpátky do víru města. Co rozhodně nedoporučuji je začít u nádraží právě v době fotbalu. A kam myslíte, že měla Eliška namířeno zrovna když hrál Norwich fotbal? Přímo na nádraží. Kousek odtud je fotbalový stadion a když fanoušci, ať už místní nebo protihráčů, dorazí vlakem nebo autobusem do města, namíří si to do nejbližších hospod v tomto okolí. To si vyžaduje policejní posily a všechno to nakonec vyústí v dopravní zácpu a pěkný bordýlek v ulicích. A tak jsem tuto sobotu trčela zaseknutá, opět! (dvě soboty zpátky jsem tuto zásadní chybu udělala taky), dvě zastávky před nádražím na dobrých dvacet minut a mohla všechno pozorovat z druhého patra autobusu. Lepší než jít do kina 🙂 Komentovat tady některé projevy fanoušků opilců nebudu, co ale musím pochválit je ta rychlost úklidu. Poté, co se všichni vydali směrem ke stadionu, kolem hospod zůstala jen hrstka policistů a se smetákem kmitající číšnice. Po deseti minutách byste nepoznali, že tudy proletělo tisíc kanárků v žlutých dresech a než se můj autobus opět rozjel, byla ulice zpátky v normálním stavu.

Těch pár piv zřejmě dodalo některým mužům až moc odvahy a tak po několika okřiknutí, jestli si je nechci taky vyfotit, jsem se z ulice radši odklidila do parku a namířila si to ke Cow Tower. Tato část je plná stromů, zeleně a rybářů. Od Whitefriars k Fye bridge je nábřeží zastavěno, ale i tak to má své kouzlo.

Norwich Norwich Norwich Norwich Norwich Norwich Norwich

Zítra mám namířeno do Londýna, kde strávím čtyři dny. Předpověď počasí je zatím překvapivě příznivá, tak snad se podaří přidat do sbírky i pár povedených fotek.

Vaše Ell