Jak už to tak bývá, úplnou náhodou jsem přišla na tohle krásné místo, které mezi řečí zmínili polští kolegové. Mým původním plánem bylo vydat se k pobřeží do městečka Great Yarmouth, které má pěknou pláž, ale dojem kazí různé pouťové atrakce kolem (podle fotek soudě). Místo toho jsem však skončila severně od Norwiche v krásném a poklidném Cromeru, které je známé chytáním krabů.

Cromer

Když někomu řeknete, že jste se vydali do Cromeru, automaticky následuje otázka, zda jste si aspoň nachytali pár krabů k večeři. Tím celé město žije. V ulicích nenajdete jedinou restauraci, která by nenabízela nějakou tu krabí specialitku, při odlivu jsou mola a pláže plná lidí, snažící se aspoň něco ulovit. Dokonce i vánoční výzdoba (ano, už na konci září tu visí na lampách) představují svítící mořské potvory. Já jsem měla naprosto perfektní načasování, dorazila jsem totiž ještě než začal příliv a tak jsem všechen ten ruch na molu mohla pozorovat. Nejdřív jsem potkávala spoustu lidí směřující k molu s takovým tím plastovym navijákem na pouštění draka. Pak se to začalo hemžit dětmi pobíhajícími kolem s kyblíčky plné vody, no a když jsem spatřila všechny ty lidi s navijákem místo vzhlížet vzhůru za drakem se sklánět dolů z mola a plnit své kyblíčky nachytanými kraby, konečně mi to došlo. Tak takhle se tu chytají krabi. Vydržela jsem to pozorovat dobrou půl hodinku a bylo hodně veselo. Je to naprosto skvělá aktivita pro celou rodinu. Sem tam vytáhnete velký kulový, jindy se vám přetrhne vlasec/provázek nebo jak se tomu říká. No a když se v košíku objeví trocha života, všichni se radují. Většinou se jedná o malé kraby, děti je pak s radostí vracejí do moře. Na ty větší si pak celá rodina zajde raději do restaurace. Já si na toho prvního, vlastnoručně ulovenýho krabíka musím ještě počkat. Postrádala jsem výbavu, ale opět o důvod víc se vrátit.

CromerCromer

Cromer    Cromer Cromer

S přicházejícím přílivem nával na molu pomalu ustupoval. Pokud nemáte to štěstí a svůj příjezd naplánujete na příliv, vydejte se po některé stezce lemující pobřeží. Jedna z nich vás dovede až k majáku na nedalekém kopci. Odtud je naprosto skvělý výhled na celé městečko. Nevíte, kam se dívat dřív, jestli na moře a kroužící racky, maják a panorama města nebo na pohledné Angličany na golfovém hřišti 😛 Vytáhla jsem z batohu karamelové vafle a užívala si sluníčka, protože jestli mě ve Švédku neustále strašili větou Winter is coming, tady stoprocentně platí Rain is coming, což znamená, užívej sluníčka, jak jen můžeš, dlouho to trvat nebude.

CromerCromer Cromer CromerCromer

Tak takhle krásně jsem užívala sluníčka v neděli.

Vaše Ell